Зазвичай приступи печії пов’язані з розладами травлення. Навіть у здорових людей вони можуть періодично трапляються, як реакція на переїдання, вживання важкої та жирної їжі, алкоголю та інших подразнюючих шлунок продуктів. Якщо печія виникає внаслідок переїдання, вона досить швидко проходить та не призводить до якихось наслідків.
Якщо ж людину турбує печія вночі, на голодний шлунок, то це привід звернутись до лікаря. Сама по собі печія не є захворюванням. Але вона може бути одним із симптомів, на які варто звернути увагу. Відчувши нічну печію, проаналізуйте, можливо ви повечеряли занадто пізно чи з’їли забагато? Якщо харчові звички в нормі, а приступи печії вночі повторюються, потрібно проконсультуватись з фахівцем, пройти діагностику ШКТ.
Причини печії
Симптоми, які прийнято називати печією, викликає соляна кислота, що міститься в шлунковому соку. В нормі вона не виходить за межі шлунка, який пристосований до такого середовища завдяки слизовій оболонці. Але при певних обставинах вміст шлунку може потрапляти в стравохід. Саме він і реагує на соляну кислоту, викликаючи у людини:
- білль;
- печіння;
- неприємний кислий присмак в роті.
Іншою причиною печії може бути гастрит або виразкова хвороба. При цих захворюваннях захисний шар шлунку не може впоратись зі своєю роботою. Шлунковий сік поступово роз’їдає слизову. Коли печія не пов’язана з прийомами їжі та турбує саме вночі, порушуючи сон, це може бути симптомом гастриту чи виразки.
При вечірніх та нічних нападах печії може відчуватись печіння в стравоході чи горлі, гострий біль у шлунку або інші неприємні відчуття в животі. Пацієнти з гастритом часто скаржаться на здуття живота та метеоризм, які разом із печією заважають спати.
Як погасити печію: перша самодопомога вдень та вночі
При захворюваннях шлунково-кишкового тракту активне виділення шлункового соку відбувається ввечері та вночі. Тож і приступи печії пацієнти відчувають саме в цей час. Допомогти зменшити напади можуть:
- інтервал між останнім прийомом їжі та сном не менше 2-х годин;
- відмова від спиртного, газованих напоїв;
- вибір спеціального положення для сну — з високою подушкою, напівсидячі, щоб шлунковому соку було важче потрапити в стравохід.
Позбавитись від нічної печії допомагають і спеціальні препарати, такі як жувальні таблетки Ренні з ментоловим або апельсиновим смаком. Вони відносяться до антацидів: засобів, що нейтралізують соляну кислоту. Ренні можна приймати для гасіння періодичних приступів печії та при лікуванні захворювань, симптомами яких є нічна печія.
*Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Ренні з ментоловим смаком, №24 UA/7798/01/01 від 22.12.2017; Ренні з апельсиновим смаком, №24 UA/7799/01/01 від 08.11.2017; Ренні без цукру, м’ятні №24 UA/6025/01/01 від 31.01.2017
Останні коментарі