Сережки давно стали основою ювелірної скриньки кожної жінки, а під час їх вибору враховується не лише стильний дизайн і комфорт під час щоденного носіння, але й надійність фіксації.
Як обрати надійні сережки?
Сережки, купити які можна у всіх ювелірних крамницях і на сайтах популярних інтернет-магазинів, зазвичай оснащені такими типами защіпок:
- Шпилька.
- Французький замок.
- Англійський замок.
- Італійська застібка.
- Защіпка-кільце.
- Петля.
- Ланцюжок (продівка).
- Пусет (застібка-цвяшок).
Як правило, сережка складається з 2-х частин: швензи й штифту. Швенза являє собою основу прикраси, ту саму металеву петлю, яку вставляють у мочку вуха. Сам замок містить штифт, прямий механізм, який допомагає надійно зафіксувати пару сережок.
Французький замок
Спершу дугоподібну петлю протягують через мочку вуха, після чого вона притискається до неї. Попри те, що такий механізм не має ніяких додаткових елементів фіксації, сережки надійно закріплені під своєю вагою. Єдиний недолік полягає в тому, що при інтенсивному натисканні петелька може зламатися або викривитися.
Англійський замок
Штифт кріпиться на зовнішній стороні сережки. Протягується через мочку вуха й закріплюється за дужкою, при цьому відчувається легке клацання. Такий механізм вважається одним з найнадійніших, тому сережки важко втратити навіть при інтенсивних фізичних навантаженнях. Зазвичай англійським замком оснащені перші кульчики для дітей.
Італійський замок
Нагадує кліпси, проте має додатковий штифт. Дуже тендітний, вимагає обережного поводження. Спати в таких сережках не варто. Важлива перевага італійської защіпки полягає в тому, що вона дозволяє регулювати довжину прикраси в залежності від фізіологічних особливостей людини.
Застібка-цвяшок
Такий тип застібки з’явився разом з лаконічними пусетами. Він дає змогу регулювати інтенсивність фіксації. Виокремлюють штифтовий і гвинтовий механізми. Дорогі пусети зазвичай мають спеціальну різьбу на штифті, на який закручується гвинтовий замок.
Защіпка-кільце
Використовується виключно для конго. Сережки фіксуються за допомогою тонкого механізму, що складається з 2-х частин і з’єднується в повноцінне кільце.
Ланцюжок (продівка)
Як правило, такі сережки складаються з 2-х компонентів, майже однакових за розміром. Прикраса просто протягується через мочку вуха й звисає з обох кінців. Втратити такі сережки дуже важко, хіба що вони мають зовсім невеликий розмір. Не всім такий варіант видається зручним. Вважається досить травматичним, тож підвіси не варто носити відразу після проколювання вух.
Найменш практичні й безпечні застібки сережок
Сережки із защіпкою-шпилькою і петлею підходять виключно для вечірнього виходу. Те ж саме стосується кліпсів. Їх легко втратити, оскільки в таких прикрасах робиться акцент на дизайн, а не на надійність.
Отже, під час вибору сережок варто звертати увагу на механізм їхнього застібання. Не менш важливо, аби прикраси можна було з легкістю зафіксувати самостійно. Для дітей ідеальним варіантом стане англійський замок. Дорослі можуть обрати інший варіант, який видається їм найбільш практичним і комфортним.
Останні коментарі