Охоронець будь-якого підприємства має особливий статус та виконує певні службові обов’язки. Він обов’язково має виглядати відповідно, перебуваючи на посту. Адже, охороняючи об’єкт чи людину, цей співробітник є обличчям організації, і підвищує її престиж, коли виглядає охайно та акуратно.
Які вимоги висуваються до зовнішнього вигляду охоронців?
Зовнішній вигляд співробітника охорони будь-якого об’єкта відіграє важливу роль, і має відповідати тим завданням, які виконує охоронець. Він завжди повинен носити уніформу (зазвичай темних кольорів) та зручні туфлі або берці. Дуже важливо, щоб одяг був підігнаний за розміром, зручний для руху, був випрасованим і чистим. Те саме стосується взуття – воно обов’язково має бути в порядку.
Важливо, щоб на охоронній уніформі був шеврон із зазначенням назви компанії, а також напис “Охорона” на спині. На грудях повинна розташовуватися особиста картка приватного охоронця, фотографія та ПІБ. Обов’язкова наявність з собою посвідчення та паспорта.
Екіпірування охоронця включає засоби зв’язку, службову зброю, спецзасоби, різне додаткове обладнання. Ці атрибути повинні бути надійно закріплені, але при необхідності швидко приведені у стан бойової готовності. До вибору одягу охоронців організації ставляться дуже серйозно, адже від цього багато в чому залежить безпека людей.
Крім того, велика увага приділяється ще одній деталі у зовнішньому вигляді – наявності акуратної стрижки. Те, наскільки уважно працівник ставиться до свого іміджу, говорить про його професіоналізм та готовність до роботи.
Якості, якими повинні володіти охоронці
Ефективність роботи охоронців залежить від професійних знань, дисциплінованості та особистих якостей. Зокрема, працівники, які виконують функції охорони, мають ввічливо спілкуватися з відвідувачами та зрозуміло викладати свої вимоги.
Оптимальний кандидат на вакансію охоронця – це врівноважена і впевнена у собі людина. Вона повинна бути пильною, але при цьому залишатися непоміченою. А при виникненні позаштатної ситуації – швидко оцінювати становище та приймати правильні рішення.
Переваги та недоліки професії
У роботі охоронця є чимало переваг. Зокрема, до них можна віднести велику затребуваність професії, можливість кар’єрного зростання та гарний заробіток. А недоліками роботи вважаються її небезпека та необхідність здійснення діяльності у нічний час. Обов’язки охоронця можуть змінюватись, залежно від посадової інструкції.
Останні коментарі