Світло є одним з найважливіших чинників багатого та якісного врожаю. Згідно з проведеними вченими дослідженнями, більшість культур швидко зростає і правильно розвивається тільки у випадку, коли перебуває на сонці мінімум дванадцять годин.
Світла, що йде від сонця, не завжди буває достатньо і в літній період. Восени і зимою його тим паче замало для повноцінного розвитку розсади. Тому люди, що працюють з рослинами, встановлюють в теплицях фітосвітильники для розсади, без яких повноцінний розвиток та врожай неможливі.
Світлодіодні пристосування:
- сприяють запобіганню захворюванням овочевих, квіткових культур, грибів;
- прискорюють тривалість дозрівання плодів;
- підвищують урожайність, адже випромінюють світло в потрібному спектрі.
Це можливо завдяки тому, що джерела, від яких йде світло, оснащені світловідбиваючими діодами, які відрізняються параметрами та кольорами:
- Синій. Важливий на вегетативній стадії. Завдяки йому зміцнюється зелень, повноцінно розвиваються коренева система, стебла, листя.
- Червоний. Без нього не обійтися під час цвітіння, плодоношення. Якщо в підсвічуванні переважають довгі хвилі (600-720 нанометрів), вони сигналізують плодоносним культурам про можливість прискореного процесів зростання, розвитку.
Які вироби входять до асортиментного ряду
На сьогодні в Україні можна купити наступні види фітоламп для розсади і квітів:
- Прожектори. Ідеальні для підсвічування великих площ, насаджень значних розмірів.
- Лінійні. Призначені для теплиць, в яких розташовані довгі вузькі стелажі.
- Одиничні. Варіант для досвічування однієї рослини, мінімального об’єму розсади.
- Матриці. Використовуються на усіх стадіях зростання зелені за повної відсутності променів сонця.
- Таблетки. Форма дозволяє їм охопити широкоформатні стелажі.
- Стрічки. Задіюються у виготовленні фітоламп своїми руками. Такий пристрій максимально точно повторюватиме необхідні вам контури.
Які спектри властиві джерелам
Щоб вибір світлодіодних фітосвітильників для рослин був правильним, необхідно ознайомитися з так званою спектрограмою. Зазвичай її можна знайти безпосередньо на упакуванні до самого приладу. На сьогодні використовується підсвітка з такими типами світлодіодних спектрів:
Біколорні
Пік найпростішої моделі знаходиться у червоно-синьому спектрах. Основною її задачею є сприяння у вирощуванні здорової міцної розсади. Виріб підтримує зелену частину в умовах нестачі природного освітлення.
Мультиспектрові
До стандартного червоно-синього поєднання у лампі додане біле та далеке червоне світло. Засіб максимально сприяє стимулюванню цвітіння та плодоношення більшості різновидів рослин.
Повного спектру
Такі фітосвітильники для теплиць відрізняються широкою спектральною зоною. Завдяки цьому розсада максимально отримує штучне світло, дуже схоже на сонячне.
Які плюси мають світлодіодні фітосвітильники для теплиць
Лед світильники підключаються через стандартні патрони. Вони показують справну роботу навіть у приміщеннях, де спостерігається підвищений рівень вологості.
Завдяки пристосуванням легко створити необхідний для рослин баланс синьо-червоних хвиль. Це робить застосування фітосвітильників для рослин чудовим рішенням для розсади, квітів тощо.
Пристрої здатні служити близько 50 тис. годин. Використовуючи лампу для підсвічування зелені щодня до 16 годин, придбання нової знадобиться аж через одинадцять років.
Мінімальне споживання електроенергії. Зменшене приблизно на 15-20% у порівнянні з аналогами. Цей плюс особливо відчутний у просторих теплицях, де експлуатація великої кількості світильників потрібна протягом багатьох годин.
Квіти, розсада, ягідні культури, гриби поглинають 99% енергії, яку дають led фітосвітильники. Цей показник є максимальним.
Останні коментарі