Більш інтенсивне розрядження акумулятора взимку часто стає причиною неможливості завести авто. В таких випадках водіям доводиться шукати спосіб вирішити проблему. Варіантів тут декілька:

  1. Завести машину з буксиру, “штовхача” чи з гірки. На жаль, це не завжди можливо, адже іншого автомобіля з буксирувальним тросом, помічників чи схилу поблизу може не бути. До того ж таким способом не вийде запустити двигун авто з автоматичною коробкою передач.
  2. “Прикурити” від іншого автомобіля. Тут труднощі приблизно такі ж, адже не завжди біля вас буде інша машина. Також є ризик пошкодити електронні системи.
  3. Використати пусковий чи пуско-зарядний пристрій. Це найкращий варіант, оскільки ви зможете завести авто в будь-який момент без сторонньої допомоги.

Є ще звичайні зарядні пристрої, але вони здатні лише заряджати АКБ. Запустити мотор можна буде лише після відновлення енергії акумулятора.

Чим відрізняються пусковий та пуско-зарядний пристрої

Найперше, чим цікавляться користувачі, це вартість. Загалом, що буде вигідніше, визначити неможливо, оскільки ціни на пускові зарядні пристрої та пускові пристрої різні, і залежать від ряду факторів. Тому вартість не повинна стати вирішальним критерієм при виборі.

В першу чергу потрібно визначитися саме зі своїми потребами, адже ці два типи пристроїв призначені не зовсім для однакових цілей.

Пусковий пристрій

Пусковий пристрій або, як його ще називають, бустер, Power Bank чи джамп стартер використовується виключно в якості тимчасового джерела енергії. В нього є вбудована батарея, а сила струму, який подається на стартер, досягає значень, достатніх для приведення в дію потрібних механізмів автомобіля. Правда, струм може подаватися з великою силою лише протягом короткого часу. А місткості батареї вистачає всього для кількох запусків.

Головна перевага пускового пристрою полягає в його автономності. Для його використання не потрібна електромережа (якщо не враховувати заряджання). Возити його можна з собою постійно і застосовувати в будь-якому місці.

Також деякі джамп стартери можуть заряджати смартфони, планшети, ноутбуки та ін., мають вбудований ліхтарик і навіть компресор для накачки колес.

Пуско-зарядний пристрій

Це обладнання поєднує в собі зарядний та пусковий пристрій. З його допомогою ви зможете повністю відновити запаси енергії штатної АКБ, а також запустити двигун у разі необхідності. Та працює він тільки від електромережі. Тобто, якщо у вас не буде світла, використати пуско-зарядний пристрій не представиться можливим.

Таке обладнання відрізняється за типом та характеристиками, що впливає на тривалість заряджання акумуляторів та інше. Наприклад, один пуско-зарядний пристрій може повністю відновити втрачену ємність АКБ за 10-14 годин, а іншому на це буде потрібно 4-5 годин.

Підбирати пристрій потрібно чітко під свій акумулятор — під його тип, та характеристики. Також варто обов’язково ознайомитися з правилами використання, щоб не нашкодити АКБ.