У випадку зміни власника нерухомості або майна виникає необхідність його переоформлення. Найчастіше цей процес потрібен при набутті спадщини, даруванні чи під час інших операцій фінансового та юридичного характеру.
Процедура переоформлення майна передбачає виконання визначених правил та надання визначеного пакету документів до певних держорганів.
Алгоритм дій при переоформлені майна
На початку необхідно подбати про збір передбаченої процедурою документації. До переліку необхідних паперів найчастіше входить договір купівлі-продажу, документ про права власності, паспорт учасників справи. У подальшому особливості процесу переоформлення майна полягатимуть у наступному:
- Підготовка договору. У ньому неодмінно мають бути вказані всі зазначені умовою справи деталі.
- Подача документів до реєстраційного органу. Саме там здійснюється оформлення прав на нового власника. Також цей орган вносить відповідні зміни до реєстраційних документів.
- Виплати податків та інших трат. Часто під час переоформлення виникають фінансові зобов’язання у вигляді податку на нерухомість чи прибуток від продажу.
Отримання офіційних документів – завершальний етап процедури. Вони видаються новому власнику після процесу переоформлення, підтверджуючи його право власності.
Види переоформлення майна
Необхідність у цій процедурі може виникати за різних причин. Відповідно до українського законодавства, фахівці окремо виділяють такі види переоформлення майна:
- Спадщина. У цьому випадку здійснюється передача прав на майно від померлого власника його нащадкам за законом. Окрім того, спадщина може призначатися за заповітом.
- Розподіл майна. Даний процес відбувається при розлученні або розділенні спільної власності між двома або кількома сторонами.
- Обмін. При цьому процесі учасники справи міняються власними правами на нерухомість. Процедура може супроводжуватися виплатою грошової винагороди, або відбуватися без виплат.
- Купівля-продаж. Це справа між двома сторонами, відповідно до якої покупець стає новим власником нерухомості чи майна, купуючи його на визначену договором суму грошей.
- Дарування. Даний формат передбачає передачу нерухомості чи іншого типу власності другій стороні без матеріального відшкодування. Цей вид процедури допускається між близькими родичами, маючи перевагу у відсутності сплати податку від загальної ціни об’єкту.
- Перепоступка. У такій ситуації права на майно переходять від одного суб’єкта до іншого. При цьому статус майна залишається незмінним.
Допомогти у виборі найбільш вигідної умови переоформлення у відповідності до українського законодавства допоможуть досвідчені фахівці в галузі юриспруднції.
Переоформлення майна в Україні при перебуванні за кордоном
Для того, щоб оформити довіреність на іншу особу, перебуваючи за кордоном, можна використати декілька методів:
- Звернутися до посольства України, де можна отримати довіреність, написану українською мовою, для якої не потрібно робити переклад та апостиль.
- Звернутися до місцевого нотаріуса, який зробить довіреність мовою своєї країни. Після цього документ необхідно перекласти українською.
- Оформити довіреність, написану українською, у місцевого нотаріуса. Для цього йому потрібно принести підготовлений текст, на якому нотаріус має засвідчити те, що саме ви є підписантом довіреності.
Отримання довіреності за кордоном – задача не дуже складна, якщо правильно визначитися з основним методом.
Останні коментарі