Хвороби шкіри у котів та собак викликають занепокоєння у їхніх власників. Вони часто супроводжуються свербінням, що негативно впливає на самопочуття та зовнішній вигляд тварин. Крім того, деякі з цих захворювань можуть передаватися людині, тому лікування слід розпочинати якнайшвидше.
Можна виділити дві основні групи причин шкірних захворювань у тварин:
- Первинні причини включають різні види грибкових інфекцій, такі як трихофітія, кандидамікоз і мікроспорія. Крім того, шкірні проблеми можуть бути спричинені зовнішніми факторами, такими як біологічні, механічні, хімічні або фізичні дії. Паразити, такі як кліщі, воші та блохи, також можуть бути причиною шкірних захворювань.
- Вторинні фактори включають порушення роботи ендокринної системи, нестача вітамінів, алергічні реакції та захворювання внутрішніх органів.
Найпоширеніші дерматологічні проблеми
Грибкові захворювання чи дерматофітоз
Інфекції вражають шкіру та кігті тварин. Збудниками цієї хвороби стають різноманітні гриби-паразити. Такі гриби небезпечні тим, що суперечки до двох років можуть зберігатися там, де тварина побувала хоча б раз.
У дорослих здорових кішок і собак є імунітет до дерматомікозу, проте вони можуть тривалий час бути переносниками, або захворіти при ослабленні імунітету. Найбільш схильні до захворювання кошенята і цуценята, старі тварини та тварини, які гуляють на вулиці. Крім того, деякі породи тварин мають генетичну схильність. Такі шкірні захворювання кішок часто зустрічаються, наприклад, у представників перської породи. З порід собак – у йоркширських тер’єрів та пекінесів.
Симптоми захворювання:
- облисілі ділянки круглої форми з лусчастою шкірою, що посіріла, в центрі;
- утворення гнійників.
Найчастіше уражаються голова, хвіст чи ділянки біля геніталій. Як правило, це захворювання не викликає свербіння, але рівно до того моменту, поки не підірвати гнійники.
При легкому ураженні грибкові хвороби шкіри лікуються мазями та шампунями. Довгошерстим тваринам пощастило трохи менше – їх ми рекомендуємо стригти. При серйозних поразках прописується комплекс препаратів. Якщо хворобу не лікувати, то вихованці починають худнути і погано почуватися, запущені випадки можуть призвести до смерті.
Короста (саркоптоз, нотоедроз)
Основний симптом – постійна сверблячка, викликана тим, що кліщі прогризають шар епідермісу. Шкірні захворювання собак включають обидва різновиди цієї хвороби, а для котів небезпека становить лише нотоедроз.
Обидва види кліщів, як правило, передаються від бродячих тварин. При цих видах захворювань собаки та кішки постійно розчісують себе, залишаючи рани на тілі. При підозрі на коросту тварину насамперед потрібно ізолювати, оскільки хвороба може передаватися і людині.
Однак для людей ці кліщі менш небезпечні, тому що в шкірі людини вони не розмножуються, лише паразитують. Якщо діагноз підтвердиться, то вихованцям призначаються спеціальні мазі та шампуні, також можливе лікування антибіотиками. Додатково ми рекомендуємо давати вітаміни. Якщо запустити хворобу, вона призведе до виснаження та анемії.
Дерматит
Викликається багатьма причинами. Це може бути і алергія, і наслідки травми, і грибкові ураження, і віруси, і бактеріальні ураження. Іноді кішки та собаки піддаються дерматиту внаслідок стресу чи гормонального порушення. Дерматит проявляється у вигляді шкірних висипань, припухлостей, підвищення температури тіла, запалень, неспокійного стану, сверблячки.
Екзема
Це бактеріальне захворювання проявляється у вигляді лусочок, виразок або бульбашок на тілі тварини. Викликається підвищеною чутливістю шкірних покривів і може виявитися після опіків (у тому числі і хімічних), тривалого перебування на сонці, переохолодження, діабету, гормональних збоїв.
Екзема може бути сухою та мокрою. При сухій бульбашці висихають, утворюючи лусочки. При мокрій – бульбашки надриваються, залишаючи виразку та провокуючи появу гнійників. Для з’ясування причин появи екземи тварині роблять аналізи.
Демодекоз собак та кішок
Виникає внаслідок розмноження однойменних кліщів. Найчастіше передається дитинчатам від матері у ранньому віці. Виявляється у вигляді лущення шкіри, яка у місці поразки стає сіро-блакитного кольору, а також витончення шерсті. Лікується комплексно, із застосуванням мазей, розчинів для обробки шкіри, а також ін’єкцій. Якщо хворобу запустити, вона може призвести до отиту.
Шкірні захворювання мають безліч причин та різновидів. У клініці Avicena Vet веде прийом ветеринар дерматолог, який спеціалізується на таких захворюваннях. Наші фахівці докладають усіх зусиль, щоб визначити правильне лікування для конкретного вихованця з урахуванням його особливостей.
Останні коментарі