Нейропсихологічна корекція – сучасний метод, мета якого – встановлення балансу функціонування головного мозку. Це не просто тренування та вправи, а й ефективне налаштування нейронних зв’язків. Суть методу полягає в роботі з фундаментальними процесами, які зумовлюють правильний розвиток дитини.

Даний метод практикує досвідчений нейропсихолог –  львів пропонує послугу на базі логопедичного центру «Розмовляйко». Заняття з нейрокорекції  дозволяють не займатися усуненням симптомів, а розвивати наявний потенціал мозку, допомагаючи йому діяти ефективно у відповідності до вікових завдань. 

Що дає метод нейрокорекції

Основна мета процедури – нормалізація функції мозку та допомога дитині адаптуватися в навколишньому світі. Регулярні заняття покращують здатність до навчання, поведінку, мовлення, мислення, встановлюють баланс емоційного стану. Записуючись на консультацію в центр через https://rozmovlyajko.com/, можна розраховувати на проходження курсу занять, після чого наявними будуть такі зміни:

  • відновлення та розвиток пам’яті, мислення, мовлення;
  • підвищення самоконтролю та стресостійкості, зниження стану тривоги, агресії;
  • покращення шкільної адаптації – розвиток посидючості, мотивації до навчання;
  • зменшення симптомів неврологічних та психічних патологій;
  • підтримка соціальної адаптації.

Найкращим чином себе зарекомендував комплексний підхід до вирішення проблеми. Фахівці логопедичного центру підходять до організації занять з врахуванням стану розвитку дитини, його комунікативних можливостей та багатьох інших факторів.

Як проходить нейрокорекція

На початку надзвичайно важливо провести попередню діагностику. Для цього потрібно записатися на консультацію до фахівця і відвідати нейропсихолога в призначений час. Діагностика передбачає проведення спеціальних діагностичних проб, бесіду з батьками, певні спостереження за поведінкою дитини. На основі зібраних даних визначається моторний та психоемоційний стан пацієнта, після чого підбирається найбільш оптимальний варіант індивідуального плану корекції. 

Наступний етап – проведення занять. Під час них застосовуються особливі вправи для активації та розвитку навиків зони мозку. Вправи можуть бути у вигляді когнітивних завдань або руханок. Надзвичайно ефективно зарекомендував себе формат гри. Досить часто фізична активність поєднується з інтелектуальними завданнями. 

Завершальний етап – оціночний, який передбачає підбиття підсумків. Він включає в себе ще одне обстеження стану дитини з метою виявлення прогресу у терапії. Така аналітика досягнень дає змогу корегувати та вдосконалювати програму за необхідності у подальшому. 

Особливості занять з нейрокорекції

Заходи з розвитку та корекції, які призначаються у нашому центрі, передбачають два основних напрями:

  1. Базова нейропсихологічна корекція. Направлена на розвиток основних психічних функцій – пам’ять, мислення, увага, просторова уява тощо.
  2. Спеціальна корекція. Призначається за необхідності усувати труднощі при навчанні дитини. 

Особливості комплексного підходу до організації занять полягають у оптимальному поєднанні когнітивної, рухової, емоційної, дихальної корекції. Якоб мірою варто поєднувати ці методи, визначає лише фахівець з врахуванням особливостей розвитку дитини. Застосовувані елементи гри сприяють підвищенню мотивації та емоційній зацікавленості маленького пацієнта. Також можуть бути застосовані у комплексі фізична активність та когнітивні процеси.