Всі діти різні і кожен з них має свій власний унікальний план щодо того, коли все-таки сказати перше слово, коли почати ходити, як саме повзати і взагалі, як реагувати на гучні звуки, на появу в зоні доступу нової іграшки, чи яскравого предмету.
Тим не менш, є загальні рекомендації, визначені впродовж років, які базуються на власному досвіді тисяч мам та їх діточок, відповідно до віку, а також лікарів, які можуть професійно коментувати особливості розвитку дитини в кожен з періодів життя та вчасно виявляти затримку, якщо така присутня.
Проблеми зі слухом в дитячому віці стоять дещо осторонь від інших патологій, але, тим не менш, вони є вкрай важливими для якомога раннього виявлення, адже без слуху немає спілкування, відсутній внутрішній діалог, а, отже, і інтелектуальний розвиток. І лікар, який може виявити проблему вчасно, а також рекомендувати профілактичний догляд, є Лор https://lor.doctor/services/dytiachyi-lor-lviv, котрий здатен правильно поставити діагноз та рекомендувати рішення, завдяки якому дитина вчасно отримає необхідну допомогу, уникне можливих ускладнень, а також матиме можливість ефективно долати проблему в процесі зростання та дорослішання.
Як зрозуміти, що дитина має проблеми зі слухом
Не дивлячись на те, що слух приймає участь у майже всіх поведінкових та рухових реакціях, виявлення порушень є справою непростою, особливо в дитячому віці, адже помітити затримку можна лише за умови постійного перебування з дитиною, а тому вкрай важливо для молодих мам та татусів знати та вміти виділяти такі вади, і, навіть за умови найменшої підозри, одразу звертатися до професійного Лор лікаря.
Відповідно до віку, визначити проблеми зі слухом у дитини можна за наступними рисами:
- Від народження й до року: має насторожити, якщо немовля не реагує на раптові гучні звуки, відсутній рефлекс переляку; відсутня реакція на звучання знайомого голосу, дитина не повертає голову на звук після досягнення нею 6-місячного віку; дитина не лепече та не вокалізує після 7-9 місяців.
- Від року до трьох: затримка мовлення, нечітка мова, обмежений і не прогресуючий словниковий запас; дитина не реагує, або дуже складно реагує на звернення чи вказівки; дитина часто перепитує на кожне звернення до неї.
- Від чотирьох років і старше: неуважність та погана поведінка, неадекватна до ситуації поведінка; затримка розвитку читання, складне читання текстів відповідно до віку; звичка дивитися відео чи телевізор дуже голосно; дитина не реагує в шумному середовищі, легко відволікається за наявності шуму.
ЛОР та його роль в лікуванні втрати слуху в дитини
Лікар, що займається проблемами здоров’я вуха, горла, носа та гортані, тобто лор, може оцінити, наскільки підозри батьків чи вихователів є виправданими, а також які медичні причини призвели до таких наслідків. Серед найбільш частих причин: анатомічні проблеми, що також можуть бути пов’язані зі способом життя батьків, інфекційні хвороби, або ж наявність рідини в слухових проходах.
Слуховий апарат в дитячому віці
Окрім визначення причин та діагностування ступеня проблем зі слухом, лор лікар може рекомендувати використання дитиною слухового апарату, щоб стимулювати її своєчасний розвиток. Зазвичай слуховий апарат в дитячому віці рекомендується, якщо ураженими є обидва вуха, або ж при незворотній сенсоневральній втраті слуху, коли пошкоджено слуховий нерв, або внутрішнє вухо.
Серед видів слухових апаратів, які використовуються для дітей, найбільш поширеними є завушні, або ж кохлеарні. Тим не менш, вид слухових апаратів визначає тільки лікар, а тому варто дуже ретельно обирати лікаря, чий досвід та високий рівень дозволить гарантувати дитині своєчасну підтримку та допомогу.
Останні коментарі